SKOLAS AUGLIS

Kopš 2011. gada janvāra Latvijā ir ieviesta Eiropas Komisijas (EK) programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem „Atbalsts augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs” jeb „Skolas auglis”. Eiropas Komisijas Programma „Augļi skolai” ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu produkcijas patēriņu un nākotnē samazināt veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Augļu un dārzeņu produktu izdale skolā notiek trīs reizes mācību nedēļā. Papildus tam izglītības iestādes programmas darbības periodā skolēniem piedāvās  iespējas piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos, kuru mērķis ir papildināt zināšanas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kā arī augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību.

Skolēni savas zināšanas par veselīgu uzturu un augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību papildināja, piedaloties dažādos erudīcijas konkursos un mācību ekskursijās. Veselīgs dzīvesveids tiek popularizēts arī tematiskajās klases stundās un ārpusstundu pasākumos.

SKOLAS PIENS

Eiropas „Skolas piena” programma mudina bērnus lietot piena produktus un ievērot sabalansētu diētu. Veicinot pareizas ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, tā spēlē arī zināmu izglītojošu lomu. Saskaņā ar šo programmu, Eiropas Savienība izmaksā subsīdijas skolām un citām izglītības iestādēm skolēnu nodrošināšanai ar augstvērtīgu pienu un piena produktiem

SĪKĀKU  INFORMĀCIJU LASIET ŠEIT piens auglis skolai